بی پلاک

سینمایی

در طول دفاع مقدس وقایعی بوده اند که رنگ اسطوره ای به خود گرفته و بیشترین ماندگاری را در خاطره ها دارند. اما کمتر کسی از محاصره رزمندگان اسلام در کانال کمیل منطقه دشت آزادگان خبر دارد. این سینمایی درصدد یادآوری پایداری و استقامت فرزندان این مرز و بوم، در راه حفظ و کرامت ایران است.

معرفی کلی:
انیمیشن سینمایی بی پلاک برداشتی آزاد از سریالی به عنوان سلام بر ابراهیم در ژانر دفاع مقدس است که سعی دارد از جهات مختلف شخصیت بارز شهید ابراهیم هادی را برای مخاطب عام روایت کند. در این اثر سینمایی به موازات شرح صفات نیکو و برجسته اخلاقی شهید هادی مثل پهلوانی، رشادت، فداکاری، شجاعت، انسان دوستی، صبر و… به روایت گوشه هایی از دو عملیات مهم دوران دفاع مقدس: والفجر مقدماتی و فتح المبین می‌پردازیم، که این شهید والامقام در هر دوی آن‌ها نقش موثر و به سزایی داشتند.
در بخش مربوط به عملیات فتح المبین رشادت و درایت بی‌مثال شهید ابراهیم هادی در فتح پل رفائیه و در بخش مربوط به عملیات والفجر مقدماتی به ایثار، شجاعت، جان فشانی و دست آخر به شهادت غریبانه ایشان در کنار دیگر رزمندگان گردان کمیل در جریان محاصره 5 روزه نیروهای بعثی، در قالب یک اثر انیمیشنی فاخر می‌پردازیم.

تندیس طلایی به بهترین فیلم

سیزدهمین جشنواره دوسالانه پویانمایی تهران عصر جمعه ۱۸ اسفند ماه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر آموزش و پرورش به کار خود پایان داد. انیمیشن سینمایی "بی پلاک" به کار گردانی اسماعیل یوسفی، برای به تصویر کشیدن روایتی ساده و تاثیرگذار از حماسه دفاع مقدس، موفق به دریافت "تندیس طلایی به بهترین فیلم" در بخش ارزش‌های انقلاب اسلامی شد.

گالری تصاویر

ویدیو